BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Aktualności
true6006000truetrue0truetruefadetrue
Wydarzenia

28 września 2017r. odbyła się pierwsza runda nowego sezonu 2017/2018 Regionalnej Ligi „1000” Domów Pomocy Społecznej z woj. Pomorskiego. Tym razem udaliśmy się do Stegny, aby z werwą rozpocząć i dobrze wystartować w tym nowym sezonie.

Pokaż cały post...
Wydarzenia

19 września 2017 roku grupa mieszkańców wraz z opiekunami pojechała do zaprzyjaźnionego Domu w Damaszce na „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Po serdecznym przywitaniu zasiedliśmy przy suto zastawionym stole. Następnie rozpoczęła się znakomita zabawa, w której oczywiście tematem przewodnim był ziemniak.

Pokaż cały post...
Wydarzenia

Jarmark Cysterski, odbywający się tradycyjnie na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie, nawiązuje w swojej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich. Takie imprezy organizowano w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych, głównie patronalnych. Ich atmosfera i klimat nawiązuje także do ówczesnych turniejów rycerskich na cześć możnowładców oraz zabaw mieszczańskich i plebejskich. Jarmarki ożywiały również pamięć o dawnej obrzędowości religijnej i kulturze teatralnej zespołów wędrownych artystów.

Pokaż cały post...

Sadzenie drzewka złotej renety…

Dodano Wrzesień 15, 2017
Wydarzenia

15 września 2017r. na terenie ogrodu naszego Domu odbyło się tradycyjne już sadzenie drzewek Złotej Renety. Pierwsze drzewka zasadzone zostały w tym miejscu w 2008 roku i od tego czasu każdego roku w ogrodzie przybywają kolejne tworząc już pokaźny sad.
W dniu dzisiejszym uroczystego zasadzenia jabłonek dokonał Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin pan Patryk Demski wraz z przedstawicielami Domu panem Jackiem Szymichowskim, panią Marzanną Trepkowską i panią Barbarą Brzezińską.

Pokaż cały post...
Wydarzenia

14 września 2017 roku grupa mieszkańców wraz z opiekunami udała się na do Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie na coroczne Dni Chorego. Po przybyciu na miejsce odprawiliśmy Drogę Krzyżową, a następnie w ciszy i skupieniu modliliśmy się przy źródełku.

Pokaż cały post...
Współpraca
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie