BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Aktualności
true6006000truetrue0truetruefadetrue
Wydarzenia

15.02.2018r. odbyła się piąta runda Regionalnej Ligi „1000” Domów Pomocy Społecznej z woj. Pomorskiego. Tym razem udaliśmy się do Kwidzyna, aby uczestniczyć w kolejnych rozgrywkach.
W Kwidzynie byli obecni przedstawiciele wszystkich Domów biorących w udział w karcianej Lidze. Łącznie do gry przystąpiło 38 zawodników.

Pokaż cały post...

Środa Popielcowa

Dodano Luty 14, 2018
Wydarzenia

14 lutego 2018r. był wyjątkowym dniem ze względu na uroczystą Mszę Świętą dla Mieszkańców oraz personelu. Popielec jest ważnym dniem w życiu Chrześcijan, gdyż rozpoczyna Wielki Post, czas w którym przeżywamy mękę Jezusa, aż do samego Zmartwychwstania. O godz. 10.30 w Kaplicy pw. Św. Józefa nasz kapelan ks. Kapelan Chistowski serdecznie powitał licznie zgromadzonych wiernych. Podczas Mszy mieliśmy okazję wysłuchać pięknego kazania oraz wspólnie uczestniczyć w Eucharystii jednocząc się w ten sposób z Jezusem Chrystusem.

Pokaż cały post...
Wydarzenia

12 lutego 2018 r. grupa Mieszkańców wraz z opiekunami udała się do Stegny na Zabawę Karnawałową. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, po którym rozpoczęła się zabawa taneczna. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Pana Wojtka Rogaczewskiego. W Zabawie brali udział goście z trzech Domów Pomocy Społecznej. O godz. 13.00 wszyscy udali się na obiad. Dzień upłynął nam bardzo szybko i w miłej atmosferze. Około godz. 15 powróciliśmy do Pelplina.

Pokaż cały post...
Wydarzenia

8 lutego 2018 roku w naszym Domu odbyło się spotkanie mieszkańców i pracowników z panią Dyrektor Emilią Rzeniecką poświęcone dwóm ważnym wydarzeniom: a mianowicie mieliśmy okazje by świętować Tłusty Czwartek i przypadający 11 lutego Światowy Dzień Chorego.

Przy kawie i smacznych pączkach, które przygotowała nasza wspaniała kuchnia słuchaliśmy o tradycji Tłustego Czwartku, a także o intencji utworzenia Światowego Dnia Chorego. Do wszystkich zgromadzonych pokrzepiające słowa skierował także nasz kapelan Ks. Marek Chistowski.

Pokaż cały post...
Wydarzenia

7 lutego 2018 r. grupa naszych Mieszkańców wraz z opiekunami pojechała do zaprzyjaźnionego domu w Szpęgawsku na Zabawę Karnawałową. Na miejscu serdecznie powitała nas pani Dyrektor Anna Szwedowska. Wśród zaproszonych gości były także dwa inne domy: z Damaszki i Starogardu Gdańskiego. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna, przeplatana konkursami, w których nasi mieszkańcy i opiekunowie chętnie brali udział zdobywając słodkie nagrody.

Pokaż cały post...
Współpraca
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie