BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Aktualności
true6006000truetrue0truetruefadetrue

Kolejny grill

Dodano Lipiec 11, 2017
Wydarzenia

11 lipca br. po raz kolejny korzystając ze słonecznej pogody rozpaliliśmy w naszym pięknym ogrodzie grilla dla mieszkańców. Nie trzeba było długo zachęcać, aby na godz. 10.00 zainteresowani licznie pojawili się w ogrodzie. Apetyt dopisywał, tak bardzo, że szybko ustawiała się kolejka po dokładkę. Wiadomo, na świeżym powietrzu zawsze „lepiej smakuje”.

Pokaż cały post...

Wycieczka do Kwidzyna

Dodano Lipiec 7, 2017
Wydarzenia

07 lipca 2017 r. panie pracujące na świetlicy terapii zajęciowej oraz grupa naszych Mieszkańców miała okazję udać się na małą wycieczkę krajoznawczą do Kwidzyna. Najpierw zwiedzaliśmy park w centrum miasta, gdzie przy pięknej fontannie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Po krótkim odpoczynku poszliśmy na dziedziniec Zamku Kwidzyńskiego skąd można było podziwiać panoramę Kwidzyna.

Pokaż cały post...

Grillujemy…

Dodano Czerwiec 29, 2017
Wydarzenia

29 czerwca br. na terenie rekreacyjnym Domu odbył się grill dla naszych mieszkańców. Korzystając z pięknej pogody razem z mieszkańcami odpoczywaliśmy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło dobrej muzyki i smacznej kawy. Frekwencja i tym razem dopisała, a kuszące zapachy kiełbasek przyciągnęły liczne grono smakoszy. W trakcie grillowania robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia do naszej kroniki.

Pokaż cały post...
Wydarzenia

28 czerwca br. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie pan Rufin Wysocki miał zaszczyt odebrać z rąk pani minister Elżbiety Rafalskiej odznaczenie „Primus in Agendo”. Odznaka ta jest, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz polityki społecznej, rodziny, czy rynku pracy.

Primus in Agendo oznacza po łacinie „Pierwszy w działaniu”. Łącznie tego dnia przyznano 51 odznaczeń.

Gratulujemy naszemu Dyrektorowi zaszczytnego wyróżnienia i dziękujemy za Pana dotychczasową owocną działalność na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

Pokaż cały post...
Wydarzenia

23.06.2017 r. nasi Mieszkańcy z opiekunkami udali się do przepięknej Stegny na obchody „Nocy Świętojańskiej” zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej MORS. Początek imprezy rozpoczął się o godz.14.00 barwnym przemarszem nad morze. Cały korowód prowadził sam Neptun. Wszyscy przybyli na tę imprezę przywieźli ze sobą pięknie wykonane wianki, które zgodnie z tradycją Świętojańską zostały wrzucone do morza.

Pokaż cały post...
Współpraca
  • Gmina Pelplin
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie