BIP
Jesteś tutaj: Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie/Aktualności
true6006000truetrue0truetruefadetrue

Święto Kociewia

Dodano Sierpień 2, 2018

02.08.2018 roku grupa naszych mieszkańców pojechała do Gdańska, by uczestniczyć w Święcie Kociewia na Jarmarku Dominikańskim. Po przybyciu na miejsce ustawiliśmy się w barwnym korowodzie, który rozpoczął swój przemarsz od Zielonej Bramy na Targ Węglowy. Było to niezwykle radosne, kolorowe i miłe popołudnie. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy wziąć udział w tym przemarszu promującym nasze piękne Kociewie.

Pokaż cały post...

01.08.2018 roku w 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego delegacja naszych mieszkańców wraz z opiekunami wzięła udział w uroczystości upamiętniającej to wydarzenie, odbywającej się na Pelplińskim cmentarzu. Pod pomnikiem ,,Życie oddali za Polskę” złożone zostały kwiaty i zapalony znicz. Chwała i cześć bohaterom!

Pokaż cały post...

26.07.2018 roku grupa naszych mieszkańców wraz z opiekunami pojechała na Kiermasz Odpustowy do Domu Pomocy Społecznej w Stegnie. Kiermasz rozpoczął się od mszy świętej w kaplicy gospodarzy, następnie pani dyrektor przywitała wszystkich gości i oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie Kiermaszu. Mieliśmy okazję zaprezentować swoje wyroby powstające na terapii zajęciowej, które jak się okazało cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.:)

Pokaż cały post...

Wizyta Alfreda Date z Danii

Dodano Lipiec 26, 2018

26.07.2018 roku odwiedził nas przyjaciel – Alfred Date z grupą dzieci z Instytucji Pomocowej w Danii. Goście zwiedzili Dom i zapoznali się ze świadczonymi przez nas się usługami opiekuńczymi, bytowymi i wspomagającymi. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne.:)

Pokaż cały post...

Udział w Koncercie Plenerowym

Dodano Lipiec 25, 2018

25.07.2018 roku grupa naszych mieszkańców udała się do Ogrodu Biskupiego w Pelplinie na Koncert Plenerowy. Mogliśmy wysłuchać utworów wykonanych przez Kwartet Puzonowy Hibiki Trombones i Annę Marię Puchowską. Koncert uświetnili swoim występem tancerze z Teatru Tańca 8 Negro Agaty Litwińskiej. Dziękujemy za spędzenie miłego popołudnia.

Pokaż cały post...